Seuraa meitä somessa:

Eurocupien pelijutut ja ennakot Lentopalloliiton sivuilla www.lentopalloliitto.fi

Eurocupin suomalaisjoukkueiden kotiottelu
(Yle Areena näyttää suorana)

10.10. 18:30 Ford Store Levoranta - IBB Istanbul (Turkki), Mestarien liiga 2-3
7.11. 18:30 Savo Volley - Tromsö (Norja), Challenge 3-0
13.11. 19:00 Hurrikaani-Loimaa - Indykpol AZS Olsztyn (Puola), CEV 1-3
14.11. 18:30 Pölkky Kuusamo - Interfreight Antwerp LVT (Belgia), Challenge 3-1
15.11. 18:30 Pihtipudas - Holte IF (Tanska), Challenge 3-0
28.11. 18:30 Savo Volley - VCA Amstetten Nö (Itävalta), Challenge
28.11. 18:30 Pölkky Kuusamo - UTE VT Budapest (Unkari), Challenge
28.11. 18:30 Pihtipudas - VDK Bank Gent (Belgia), Challenge
29.11. 19:00 LP Salo - Asterix Avo Beveren (Belgia), CEV
4.12. 18:30 Ford Store Levoranta - Union Raiffeisen Wladviertel (Itävalta), CEV
5.12. 18:30 LP Kangasala - Gen-I Volley Nova Gorica (Slovenia), Challenge
6.12. 16:00 Perungan Pojat - Levski Sofia (Bulgaria), Challenge
18.12. 18:30 Savo Volley - Kamnik (Slovenia) (Siilinjärvellä), Challenge Cup
19.12.18:30 Pölkky Kuusamo - AO Thiras (Kreikka), Challenge Cup
15.-17.1. Perungan Pojat - Stade Poitevin Poitiers (Ranska), Challenge Cup
15.-17.1. Ford Store Levoranta - Kladno Volejbal cz (Tsekki), CEV Cup

Eurocupin suomalaisjoukkueiden vierasottelut (Suomen aikaa)

17.10. 16:00 IBB Istanbul (Turkki) - Ford Store Levoranta 3-1
6.11. 19:00 Indykpol AZS Olsztyn (Puola) - Hurrikaani-Loimaa, CEV 3-0
6.11. 19:30 Holte IF (Tanska) - LiigaPloki Pihtipudas, Challenge 1-3
7.11. 21:30 Interfreight Antwerp LVT (Belgia) - Pölkky Kuusamo, Challenge 3-2
14.11. 20:00 Tromsö (Norja) - Savo Volley, Challenge 0-3
27.11. 20:00 Union Raiffeisen Wladviertel (Itävalta) - Ford Store Levoranta, CEV
29.11. 19:00 Strabag Bratislava (Slovakia) / Gen-I Volley Nova Gorica (Slovenia) - LP Kangasala, Challenge
29.11. 20:30 Levski Sofia (Bulgaria) - Perungan Pojat, Challenge
4.12. 20:00 VCA Amstetten Nö (Itävalta) - Savo Volley, Challenge
5.12. 19:00 UTE VT Budapest (Unkari) - Pölkky Kuusamo, Challenge
5.12. 21:30 Asterix Avo Beveren (Belgia) - LP Salo, CEV
5.12. 21:30 VDK Bank Gent (Belgia) - Pihtipudas, Challenge
18-20.12. Kladno Volejbal cz (Tsekki) - Ford Store Levoranta, CEV Cup
18.-20.12. Stade Poitevin Poitiers (Ranska) - Perungan Pojat, Challenge Cup
15.-17.1. Kamnik (Slovenia) - Savo Volley, Challenge Cup
22.-24.1 AO Thiras (Kreikka) - Pölkky Kuusamo, Challenge Cup

Hämeenlinnan naisten Mestarien liigan alustava ottelukalenteri

20.11. 18:00 Dinamo Kazan - Hämeenlinna
19.12. 20:00 Hämeenlinna - Eczacibasi Istanbul
24.1. 16:00 Uralochka-NTMK Ekaterinburg - Hämeenlinna
5.2. 16:30 Eczacibasi Istanbul - Hämeenlinna
19.2. 18:30 Hämeenlinna - Dinamo Kazan
26.2. 18:30 Hämeenlinna - Uralochka-NTMK Ekaterinburg

Suomalaistuomareiden Eurocupin ottelut

13.11. Ari Jokelainen (päätuomari), Allianz MTV Stuttgart (Saksa) - CSM Volei Alba Blaj (Romania), Mestarien liiga N
20.11. Kenneth Aro (verkkotuomari), Dinamo Moskova - Fenerbahce SK istanbul (Turkki), Mestarien liiga N
27.-29.11. Pasi Hakkarainen (päätuomari), Förde VBK (Norja) / Novator Khmelnytskyi (Ukraina) - Viking TIF Bergen (Norja), CEV Cup M
28.11. Kari Partiainen (päätuomari), Yamamay e-work Busto Arsizio (Italia) - Dresdner SC (Saksa), CEV Cup N
4.-6.12. Pasi Hakkarainen (verkkotuomari), Shakhtior Soligosrsk (Valko-Venäjä) - Olympiacos Pireus (Kreikka), CEV Cup M
5.12. Sari Kolehmainen (päätuomari), Sm´Aesch Pfeffingen (Sveitsi) - VC Oudegem (Belgia), CEV Cup N
18.-20.12. Ari Jokelainen (verkkotuomari), PAOK Thessaloniki (Kreikka) / United Volleys Frankfurt (Saksa) - Halkbank ANKARA (Turkki), Mestarien liiga M

Suomalaispelaajat ulkomaalaisjoukkueissa Eurocupeissa

Mestarien liiga
Roosa Koskelo, Allianz MTV Stuttgart (Saksa) 
Daniela Öhman, Beziers VB (Ranska)
Michaela Madsen, RC Cannes (Ranska)

CEV Cup
Antti Poikela, Montana Volley (Bulgaria)
Lauri Kerminen, (valmentaja Tuomas Sammelvuo), Kuzbass Kemerovo (Venäjä)
Eemi Tervaportti Olympiacos Piraeus (Kreikka)
Sakari Mäkinen Shakhtior Soligorsk (Valko-Venäjä)
Piia Korhonen, Dresdner SC (Saksa)