Seuraa meitä somessa:

Kaudella 2018-2019 Nelonen Median Ruutu -palvelu esittää noin 150 Mestaruusliigan ottelua. Lisäksi otteluita on nähtävissä mm. Yle:n TV-kanavilta. Lisäksi Yle Areena näyttää suomalaisjoukkueiden Eurocupien kotiottelut ja ISTV/Ruutu kaikki Mestarien liigan ottelut.

Mestaruusliigan TV/nettiohjelma, 2018-2019:

Ruutu+ ottelukalenteri runkosarjan osalta (selostaja):
26.9. Akaa-Volley – VaLePa (Toni Flink)
26.9. Team Lakkapää - Savo Volley (Harri Nykänen)
28.9. LiigaPloki – Hämeenlinnan Lentopallokerho (Juhani Kukkasela)
29.9. Savo Volley - Vantaa Ducks (Janne Romppanen)
30.9. Team Lakkapää – VaLePa (Toni Flink)

2.10. Nurmon Jymy – LiigaPloki (Juhani Kukkasela)
3.10. Hämeenlinnan Lentopallokerho – Oriveden Ponnistus (Panu Markkanen)
4.10. Akaa-Volley - Vantaa Ducks (Jussi Poutala)
4.10. Kokkolan Tiikerit - Team Lakkapää (Maria Nisula)

5.10. Hurrikaani-Loimaa - Etta (Toni Flink)
6.10. LP-Vampula - WoVo Rovaniemi (Toni Flink)
7.10. LP Kangasala – WoVo Rovaniemi (Niko Huupponen)
8.10. Hämeenlinnan Lentopallokerho – Nurmon Jymy (Toni Flink)
9.10. Etta - Kokkolan Tiikerit (Mika Rajala)
10.10. LP Viesti - LP Kangasala (Niko Huupponen)
11.10. Raision Loimu – Team Lakkapää (Toni Flink)
14.10. LP Kangasala – Oriveden Ponnistus (Jussi Poutala)
14.10. Tiikerit - Akaa-Volley
17.10. Team Lakkapää – Etta (Harri Nykänen)
18.10. LP Viesti - LiigaPloki (Toni Flink)
19.10. Raision Loimu - Kokkolan Tiikerit (Niko Huupponen)
20.10. Savo Volley – VaLePa (Janne Romppanen)
21.10. Tiikerit - Hurrikaani-Loimaa
22.10. LP-Vampula – LP Viesti (Toni Flink)
23.10. Savo Volley – Team Lakkapää (Janne Romppanen)
25.10. Hurrikaani-Loimaa - Akaa-Volley (Toni Flink)
26.10. Raision Loimu - Etta (Toni Flink)
28.10. Raision Loimu - Savo Volley (Toni Flink)
28.10. Tiikerit - Akaa-Volley
29.10. Nurmon Jymy - LP Viesti (Juhani Kukkasela)
31.10. Vantaa Ducks - Savo Volley (Toni Flink)

1.11. Hämeenlinnan Lentopallokerho - LP Kangasala (Niko Huupponen)
2.11. Team Lakkapää- Akaa-Volley (Harri Nykänen)
3.11. LP-Vampula - Oriveden Ponnistus (Toni Flink) 
4.11. LP Viesti – Nurmon Jymy (Toni Flink)
9.11. LP Viesti – Hämeenlinnan Lentopallokerho (Toni Flink)
10.11. Hurrikaani-Loimaa – VaLePa (Toni Flink)
10.11. Tiikerit - Vantaa Ducks (Maria Nisula)
10.11. Etta - Savo Volley (Juhani Kukkasela)
11.11. Nurmon Jymy – Hämeenlinnan Lentopallokerho (Juhani Kukkasela)
16.11. Hämeenlinnan Lentopallokerho – WoVo Rovaniemi (Niko Huupponen)
17.11. Savo Volley – Hurrikaani-Loimaa (Janne Romppanen)
17.11. Tiikerit - Raision Loimu (Maria Nisula)
18.11. LP Kangasala - Pölkky Kuusamo 
21.11. LP Kangasala – LP Viesti (Panu Markkanen)
23.11. Akaa-Volley – Team Lakkapää (Niko Huupponen)
24.11. Vantaa Ducks – Etta (Niko Huupponen)
25.11. VaLePa - Kokkolan Tiikerit (Panu Markkanen)
27.11. Raision Loimu - Akaa-Volley (Toni Flink)
30.11. Hämeenlinnan Lentopallokerho - LP-Vampula (Niko Huupponen)

1.12. WoVo Rovaniemi – Nurmon Jymy (Harri Nykänen)
1.12. Tiikerit - VaLePa (Maria Nisula)
2.12. Team Lakkapää - Raision Loimu (Harri Nykänen)
5.12. Vantaa Ducks - Akaa-Volley (Panu Markkanen)
6.12. Pölkky Kuusamo – Oriveden Ponnistus (Toni Flink)
9.12. VaLePa - Savo Volley (Panu Markkanen)
11.12. Raision Loimu - Etta (Toni Flink)
11.12. Tiikerit - Team Lakkapää (Maria Nisula)
12.12. Hämeenlinnan Lentopallokerho – Oriveden Ponnistus (Niko Huupponen)
12.12. VaLePa - Vantaa Ducks (Toni Flink)
13.12. LP-Vampula - LP Kangasala (Toni Flink)
14.12. Pölkky Kuusamo – LiigaPloki (Harri Nykänen)
15.12. Savo Volley – Team Lakkapää (Janne Romppanen)
16.12. Vantaa Ducks - Kokkolan Tiikerit (Niko Huupponen)
21.12. Etta - Akaa-Volley (Mika Rajala)
22.12. Tiikerit - Etta (Maria Nisula)
22.12. VaLePa – Hurrikaani-Loimaa (Jussi Poutala)

4.1. LP-Vampula – LiigaPloki (Toni Flink)
5.1. Vantaa Ducks – Hurrikaani-Loimaa (pelipäivä muuttunut alkuperäisestä 6.1.)
8.1. Hurrikaani-Loimaa - Savo Volley (Toni Flink)
10.1. Akaa-Volley – VaLePa
11.1. WoVo Rovaniemi – Hämeenlinnan Lentopallokerho
12.1. Kokkolan Tiikerit - Savo Volley
13.1. LiigaPloki - LP Kangasala
14.1. Etta – Kokkolan Tiikerit
15.1. Vantaa Ducks - Raision Loimu
16.1. LP-Vampula – Hämeenlinnan Lentopallokerho
17.1. Akaa-Volley - Raision Loimu
19.1. Savo Volley - Etta
20.1. Nurmon Jymy - Pölkky Kuusamo
20.1. Hurrikaani-Loimaa – VaLePa
22.1. Raision Loimu - Savo Volley
23.1. Kokkolan Tiikerit – Hurrikaani-Loimaa
25.1. Akaa-Volley - Vantaa Ducks
27.1. Nurmon Jymy - LP-Vampula
29.1. Raision Loimu - Vantaa Ducks
30.1. LP Kangasala - LP Viesti

1.2. LP Viesti – Oriveden Ponnistus
2.2. LiigaPloki - Nurmon Jymy
3.2. VaLePa - Raision Loimu
3.2. Tiikerit - Vantaa Ducks
6.2. Savo Volley – VaLePa
7.2. Team Lakkapää – VaLePa
8.2. LP Viesti – Nurmon Jymy
9.2. Oriveden Ponnistus – LP Kangasala
10.2. Kokkolan Tiikerit - Raision Loimu
10.2. LP-Vampula - Pölkky Kuusamo (lisätty TV-peli)
11.2. Hämeenlinnan Lentopallokerho – Pölkky Kuusamo
13.2. Hämeenlinnan Lentopallokerho – LP Kangasala
13.2. Hurrikaani-Loimaa - Vantaa Ducks
15.2. LP-Vampula – LP Viesti
16.2. Pölkky Kuusamo – Oriveden Ponnistus
17.2. Kokkolan Tiikerit – Etta
20.2. Akaa-Volley – Team Lakkapää
21.2. VaLePa – Team Lakkapää
22.2. Vantaa Ducks - Akaa-Volley
23.2. Savo Volley – Hurrikaani-Loimaa
23.2. LP Viesti – Hämeenlinnan Lentopallokerho
24.2. Raision Loimu - Vantaa Ducks
25.2. Kokkolan Tiikerit – VaLePa
27.2. Akaa-Volley – Hurrikaani-Loimaa
28.2. Nurmon Jymy – Oriveden Ponnistus
1.3. VaLePa - Savo Volley
1.3. Hämeenlinnan Lentopallokerho – LP-Vampula
2.3. Pölkky Kuusamo - LP Viesti
3.3. Oriveden Ponnistus – LiigaPloki

Yle TV2:n Mestaruusliigan ottelut 2018-2019

Pe 12.10. Hämeenlinna - LP Viesti
La 13.10. VaLePa - Hurrikaani
Naisten ja miesten ratkaisufinaalit keväällä

Yle Areenan Mestaruusliigan ottelut 2018-2019

Pe 19.10. 18:30 Raision Loimu - Kokkolan Tiikerit (Toni Flink)
La 20.10 17:00 Savo Volley - Valepa (Janne Romppanen)
Ke 31.10. 18:30 Vantaa Ducks - Savo Volley (Toni Flink)
To 1.11. 18:30 Hämeenlinna - LP Kangasala  (Niko Huupponen)
Pe 2.11. 18:30 Team Lakkapää - Akaa-Volley  (Harri Nykänen)
Pe 9.11. 18:30 LP Viesti - Hämeenlinna (Toni Flink)
La 1.12. 17:00 WoVo - Nurmon Jymy (Harri Nykänen)
To 13.12. 18:30 LP Vampula - LP Kangasala (Toni Flink)

VeikkausTV -ottelut 2018-2019

Ti 9.10. 18:00 Etta - Tiikerit (Mika Rajala)
Ti 23.10. 18:30 Savo Volley - Team Lakkapää (Janne Romppanen)
La 10.11. 17:00 Hurrikaani - VaLePa (Toni Flink)
La 22.12. 17:00 VaLePa - Hurrikaani 
Ti 15.1. 18:30 Ducks - Loimu (Toni Flink)
Su 10.2. 17:00 Tiikerit - Loimu (Maria Nisula)
Ma 25.2. 18:30 Tiikerit - VaLePa (Maria Nisula)

Eurocupien ottelut Yle Areenassa 2018-2019

7.11. 18:30 Savo Volley - Trömsö (Norja), Challenge
13.11. 19:00 Hurrikaani-Loimaa - Indykpol AZS Olsztyn (Puola), CEV
14.11. 18:30 Pölkky Kuusamo - Interfreight Antwerp LVT (Belgia), Challenge
15.11. 18:30 LiigaPloki - Holte IF (Tanska), Challenge
28.11. 18:30 Savo Volley - VCA Nö (Itävalta), Challenge
28.11. 18:30 Pihtipudas - VDK Gent (Belgia), Challenge
28.11. 18:30 Kuusamo - UTE VT Budapest (Unkari), Challenge
29.11. 19:00 LP Salo - Asterix Avo Beveren (Belgia), CEV
4.12. Ford Store Levoranta - Union Raiffeisen Wladviertel (Itävalta), CEV
5.12. 18:30 LP Kangasala - Strabag Bratislava (Slovakia) / Gen-I Volley Nova Gorica (Slovenia)
6.12. 16:00 Perungan Pojat - Levski Sofia (Bulgaria), Challenge

Mestarien liigan ottelut ISTV / Ruutu 2018-2019

20.11. Dinamo Kazan - Hämeenlinna
19.12. Hämeenlinna - Eczacibasi Istanbul
22.-24.1. Uralochka-NTMK Ekaterinburg - Hämeenlinna
5.-7.2. Eczacibasi Istanbul - Hämeenlinna
19.2. Hämeenlinna - Dinamo Kazan
26.2. Hämeenlinna - Uralochka-NTMK Ekaterinburg