Seuraa meitä somessa:

Joensalo ei jatka LP-Vampulassa

01.12.2020

LP-Vampula Huittinen ja Emilia Joensalo ovat päätyneet purkamaan kaudelle 2020- 2021 laaditun jatkosopimuksen.

Huittisiin ykkössarjasta kaudelle 2019-2020 seuran liigakokoonpanoon mukaan kehittymään siirtynyt ja sitä myötä huimasti kehittynyt libero Emilia Joensalo ja LP-Vampula ry ovat purkaneet seuran ja pelaajan välisen jatkosopimuksen kesken kauden 2020-2021.

Pelaajasopimuksen purkamiseen päädyttiin, koska yhteistä säveltä ei käydyistä laajamittaisista keskusteluista huolimatta löytynyt. Sopimusrikkomuksesta ei kummankaan osapuolen suunnalta ollut kyse, vaan kokonaisuutta ajatellen sopimuksen purkaminen koettiin järkeväksi toteuttaa. Sopimus purettiin yhteisymmärryksessä asioista sopien ja keskusteluyhteys säilyttäen, seurasta kerrotaan.


  Takaisin