Seuraa meitä somessa:

Linda Salo LP Puijon toiminnanjohtajaksi

05.06.2023

LP Puijo ry ammattimaistuu toiminnanjohtajaksi palkatun Linda Salon myötä. Lentopallopiireissä jo varsin tuttu pelaajatar aloittaa työt Puijossa heti ja jatkaa syksyllä myös Savo Volleyn toiminnassa.

Puheenjohtaja Matti Auvisen kommentit sopimuksesta:ä

- Seuratyöntekijän palkkaaminen oli johdonmukainen päätös organisaation kehittymisessä. Seura kehittää toimintaansa pitkällä aikajänteellä ja monipuolisesti. Uskomme, että tämä rekrytointi tukee tätä prosessia!

Lindan mietteet tulevasta:

- Hienoa tulla mukaan seuran toimintaan myös tälle puolelle. Odotan innolla että päästään viemään LP Puijon toimintaa eteenpäin myös organisaation osalta. Uskon että pestini myötä pystyn myös olla edistämässä miesten ja naisten liigajoukkueiden sekä junioriseuran välistä yhteistyötä.

Lindan tehtäviin tulee kuulumaan monipuolisesti seuran arjen toimintoja, markkinointiviestintää sekä ottelutapahtumat.

  Takaisin