Seuraa meitä somessa:

Yasmine Madsen palaa Hämeenlinnaan

09.04.2020

Hakkuriksi peliroolinsa viime kaudella muuttanut 20-vuotias Yasmine Madsen palaa ensi kaudeksi Hämeenlinnaan.

Yasmine Madsen sanoo seuran tiedotteessa olevansa iloinen, kun Matteo Pentassuglia pyysi hänet Lentiskerhoon.

- Lentiskerhossa kaikki asiat on hoidettu aina hyvin ja lupausten mukaisesti. Lentiskerhon maine on parasta luokkaa ja moni haluaa päästä siihen joukkueeseen. Seuran taustat ovat kunnossa ja nuori valmentaja on ihan huippu. Uskon, että tulen kehittymään vielä valtavasti pelaajana ja näin pystyn auttamaan Lentiskerhoa huippusuorituksiin.

20-vuotias Madsen avasi liigauransa kausilla 15-17 Kuortaneen valmennuskeskuksen joukkueessa, kaksi vuotta sitten "Jassu" oli voittamassa Lentiskerholle SM-kultaa, kausi 18-19 meni ohi loukkaantumisen takia ja päättyneellä kaudella hän pelasi LiigaPlokissa. Maaotteluita Madsen on pelannut 32.

  Takaisin