YLE TV2 näyttämät ottelut:
su 16.10. VaLePa - Hurrikaani-Loimaa
su 16.10. LP-Vampula - LP Kangasala
la 12.11. ETTA - Kokkolan Tiikerit
la 12.11. WoVo Rovaniemi - HPK
la 7.1. Vantaa Ducks - VaLePa
la 28.1. Suomen Cupin välierät (2 ottelua)
su 29.1. Suomen Cupin finaalit (2 ottelua)
la 4.2. LP Viesti - OrPo
Naisten finaalit 4-7 ottelua
Miesten finaalit 4-7 ottelua

Yle Areenan näyttämät ottelut:
ma 31.10. Hurrikaani-Loimaa - Raision Loimu
ma 21.11. VaLePa - ETTA
ma 28.11. OrPo - LP-Vampula
ma 5.12. Rantaperkiön Isku - Hurrikaani-Loimaa (siirretty)
ma 12.12. Vantaa Ducks - LEKA Volley
ma 16.1. Pieksämäki Volley - OrPo
ma 23.1. LEKA Volley - Kokkolan Tiikerit
ma 13.2. LiigaPloki - WoVo Rovaniemi
ma 20.2. Kokkolan Tiikerit - Team Lakkapää
ma 27.2. Raision Loimu - Sampo Volley
ma 6.3. Team Lakkapää - Kokkolan Tiikerit
ma 13.3. Liiga-Rientio - LEKA Volley
ma 20.3. Pudotuspeliottelu
ma 27.3. Pudotuspeliottelu
Lisäksi Mestarien liigan suomalaisjoukkueiden ottelut

Fanseatin näyttämät ottelut kaudella 2016-2017
su 16.10. Liiga-Riento - Vantaa Ducks
su 23.10. Raision Loimu - Hurrikaani-Loimaa
su 30.10. Team Lakkapää - VaLePa
su 6.11. Hurrikaani-Loimaa - ETTA NIKO
su 13.11. Sampo Volley - Rantaperkiön Isku 
su 20.11. Team Lakkapää - Liiga Sampo 
su 27.11. Kokkolan Tiikerit - VaLePa
su 4.12. Kokkolan Tiikerit - LEKA Volley
su 11.12. ETTA - Rantaperkiön Isku
su 18.12. Team Lakkapää - Tiikerit (Suomen Cup)
su 8.1. Rantaperkiön Isku - Sampo Volley
su 15.1. Kokkolan Tiikerit - Hurrikaani-Loimaa
su 22.1. ETTA - Vantaa Ducks
su 5.2. Vantaa Ducks - Rantaperkiön Isku
su 12.2. Liiga Sampo - Vantaa Ducks
su 19.2. Rantaperkiön Isku - ETTA
su 26.2. Hurrikaani-Loimaa - Vantaa Ducks
su 5.3. Liiga Sampo - Hurrikaani-Loimaa
su 12.3. Vantaa Ducks - Raision Loimu

ISTV:n näyttämät ottelut 2016 ovat:
la 15.10. klo 17:00 Oriveden Ponnistus - HPK
su 23.10. klo 18:00 HPK - LP Viesti
su 13.11. klo 17:00 LP Vampula - Oriveden Ponnistus
la 10.12. klo 17:00 LP Kangasala - LP Viesti
La 17.12. Liiga-Riento - Tiikerit
To 29.12. Isku - Tiikerit
La 7.1. Sampo-Volley -ETTA
La 14.1. ETTA - Hurrikaani-Loimaa
Su 22.1. Isku - VaLePa

VeikkausTV näyttää Mestaruusliigan joukkueiden CEV Cupin kotiottelut
6.12. klo 15.00 Raision Loimu – Budvanska Rivijera Budva, Montenegro
7.12. klo 18.30 Hurrikaani-Loimaa - Dobrudja 07 Dobrich, Bulgaria
8.12. klo 21.00 VaLePa Sastamala – Nis, Serbia
21.12. klo 19.00 LP Salo – Mladost Zagreb, Kroatia
3/5.1. VaLePa Sastamala - Gentofte, Tanska 
3/5.1. Hurrikaani-Loimaa - Diatec Trentino, Italia
17/19.1. Kokkolan Tiikerit - CEZ Karlovarsko, Tshekki 
24/26.1. HPK - LP Salo
?? LP Salo - HPK

Lisäksi mahdolliset seuraavien kierrosten kotiottelut

Kepit.TV näyttää kaikki VaLePan, Tiikereiden ja LEKA Volleyn kotiottelut.

VeikkausTV näyttää kaikki Hurrikaanin kotiottelut.